O projektu

Portál pro společenství vlastníků jednotek (SVJ), bytová družstva (BD) a další…

Portál NaPavlaci.cz vznikl pro snadnou komunikaci mezi sousedy. Je místem, kde se můžete snadno, rychle, efektivně a zdarma domluvit na řešení společných problémů a otázek týkajících se Vašeho domu.

NaPavlaci.cz je skvělým nástrojem nejen pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva (BD), ale i pro majitele a nájemníky jednoho domu. Veškeré funkce portálu jsou k dispozici po registraci, která Vám však nezabere víc než několik desítek vteřin a je zdarma.

Zaregistrujte se a vyzkoušejte také výhody portálu! Komunikace a aktivní přístup ke správě Vašeho domu jsou klíčem k udržení jeho hodnoty.

Pokud Vás zajímá bližší popis portálu NaPavlaci.cz, čtěte dál.

Vznik společenství a jeho vchody

Registrací pod adresou svého bydliště se stanete členem společenství Vašeho domu – skupiny lidí, která řeší společné problémy – otázky bydlení a prostředí, ve kterém žije. Přitom je zachována bezpečnost a důvěrnost informací. Společenství si může nastavit, jakým způsobem bude přijímat nové členy. Jejich členství může schvalovat správce společenství, kterýkoliv stávající člen společenství, mohou se prokazovat heslem, nebo může být vstup úplně volný.

Vyřešena je i otázka společenství s několika vchody. Propracovaným, ale velmi jednoduchým způsobem se mohou vchody slučovat.

Správce společenství, majitel bytu, spolubydlící

Uživatelé se dělí do tří rolí: správce společenství, majitel bytu a spolubydlící.

Správce společenství má speciální práva, díky kterým může spravovat členy společenství a bytové jednotky. Také může vytvářet ankety, události, spravovat dokumenty či aktuality tak, aby jeho aktivita byla vždy dostatečně viditelná a nezapadla mezi aktivitou ostatních obyvatel. Správců společenství může být i více. Mohou se jmenovat i odvolávat, takže případné změny ve společenství lze velmi jednoduše zohlednit i v portálu NaPavlaci.cz.

Majitel bytu má právo hlasovat v anketách pro majitele bytu, zatímco spolubydlící (to může být člen rodiny nebo nájemník) na tyto ankety jen nahlíží.   

Profil uživatele, více bytů, stěhování

Každý uživatel má svůj profil. V profilu si můžete vyplnit libovolné množství kontaktních informací a nahrát fotku. Rovněž si může nastavit, na jaké události chce být upozorňován a jak (e-mailem, …). Portál je připraven i na případy, kdy jeden uživatel vlastní více bytů nebo figuruje ve více společenstvích. Samozřejmě s ohledem na důvěrnost – ostatní sousedé se o jiných společenstvích nedozví. Uživatelé se mohou nejen registrovat do nových společenství a bytů, ale při zachování svého uživatelského účtu je i opouštět. Pokud se přestěhujete, stěhování NaPavlaci.cz Vám nezabere více než pár minut.

Jak vypadá portál NaPavlaci.cz po přihlášení?

Náhled

Dostupné funkce

Svým uživatelům umožňuje využívat následující funkce:

  • Nástěnka
  • Kontakty
  • Diskuze
  • Galerie
  • Ankety
  • Kalendář
  • Dokumenty

Níže jsou popsány detailněji.

Nástěnka

Nástěnka funguje podobně jako klasická nástěnka v domě. Je to prostor, kde můžete svým sousedům sdělit, cokoliv budete potřebovat. Správce společenství má možnost důležité příspěvky „přilepit“ a tím zajistit, že budou stále na očích.

Kontakty

Kontakty jsou místem, kde najdete seznam všech Vašich sousedů spolu s kontaktními údaji. Nemusíte již tedy čekat, až bude Váš soused doma, nebo jinak složitě shánět jeho kontakt. Kontaktovat je můžete i přímo skrze portál NaPavlaci.cz

Nově nastěhovaným sousedům kontakty pomohou zorientovat se v tom, kdo a v jakém patře s nimi v domě vlastně bydlí.

Diskuze

Tato sekce Vám nabízí možnost, jak diskutovat k různým tématům. Rychle, strukturovaně a z pohodlí domova.

Galerie

Galerie je místem, kam můžete nahrávat fotky, které by mohly zajímat i ostatní obyvatele Vašeho domu. Pomocí fotek můžete například dokumentovat poruchy v domě, rekonstrukci, nebo třeba společný úklid na zahradě. Fotky lze přehledně třídit do alb.

Ankety

Zajímal by Vás názor Vašich sousedů na výměnu vstupních dveří nebo jinou důležitou otázku? Chcete se tak předběžně připravit na domovní schůzi? Přesně proto jsou na portálu k dispozici ankety! Výsledky lze hodnotit jak podle počtu hlasů, tak podle podílu ve společenství.

Kalendář

Pomocí kalendáře můžete naplánovat např. domovní schůzi a snadno o ní informovat všechny obyvatele Vašeho domu. Kalendář rovněž usnadní informovat obyvatele domu o plánovaném výpadku elektřiny, výměně plynoměrů apod.

Dokumenty

Sekce dokumenty Vám nabízí možnost, jak velmi přehledně a strukturovaně sdílet dokumenty jakéhokoliv formátu: stanovy společenství, zápisy ze schůzí, roční vyúčtování, domovní řád, atd. K prohlížení dokumentů stačí pouze internetový prohlížeč – už se Vám nestane, že Vaše sousedka nebude moci otevřít např. soubor PDF.

Zprávy

Zprávy jsou interní poštou portálu NaPavlaci.cz. Můžete je posílat jednotlivcům, ale i skupinám. Nechcete o některých tématech diskutovat se všemi obyvateli, ale třeba jen se členy výboru? Jednoduše jim napíšete skupinovou zprávu!

 

Věříme, že se Vám portál NaPavlaci.cz bude líbit a budete rádi využívat jeho možností! Zaregistrovat se můžete na titulní stránce.